اخبار و مقالات

مبل آوانگارد

مبل-آوانگارد

مبل آوانگارد چیست؟

در انتخاب مبل مناسب برای دکوراسیون آوانگارد، باید توجه کرد که تم آوانگاردی بودن فضا حفظ گردد. یعنی شما باید الگوی هندسی مبلمان، رنگ پارچه و طرح آن را به گونه ای در نظر بگیرید که سبک آوانگارد داشته باشد.

مبلمان آوانگارد سبکی حجیم دارند. سایزهای بزرگ این مبلمان موجب می گردد تا نقطه توجهی در دکور ایجاد شود. استفاده از اشکال هندسی نامتعارف و انحنا دار، می‌تواند توضیح این که مبل آونگارد چیست را تکمیل کند. ممکن است ترجیح دهید تا از مبل ساده‌ای برای این منظور استفاده نمایید. در این حالت باید با استفاده از رنگ و طرح، مبلمان خود را به مبل آوانگارد تبدیل نمایید.
مبلمان آوانگارد با پارچه های کتان، پلی استر، چرم و جیر، می تواند انتخاب مناسبی باشد. این بافت ها در فضاهایی با نور طبیعی زیاد، جلوه ی خاصی ایجاد می کنند.
از لحاظ رنگ مبل آوانگارد، باید با ترکیب رنگ های مختلف، آوانگارد بودن دکور را به رخ بکشید. توصیه می کنیم طرح های خاص و رنگ بندی متفاوت را برای پارچه ی مبلمان خود تست کنید. طرح هایی با نقش و نگار خارج از عرف مانند طرح روزنامه ی پر از نوشته و یا تصاویری غیر از گل و شاخه، می‌تواند مبلمان را جذاب و منحصر به فرد کند.
برای مبلمان آوانگارد می توانید از کاناپه و تکی هایی غیر ست استفاده نمایید. به عنوان مثال ممکن است ترجیح دهید تا کاناپه‌ای با پشتی کوتاه را با یک تکی با پشتی بلند ست کنید. یا جنس یا طرح و رنگ پارچه های به کار رفته در کاناپه با مبل تکی، یکسان نباشد.

مبل آوانگارد

انواع مبل آوانگارد

با توجه به این که آوانگارد جنبشی خارج از چهارچوب عادی را ایجاد می کند، نمی‌توان چهارچوبی را برای مبلمان و یا هر عنصر دیگری در این سبک، متعارف شد. در حالت کلی «باید» در این سبک جای ندارد. شما می توانید استایل های کم تر دیده شده و اصطلاحاً عجیب و غریب را برای مبل آوانگارد انتخاب نمایید. به عنوان نمونه، مبل هایی که به صورت نیم تنه‌ی حیوان طراحی شده‌اند، می‌تواند گزینه‌ی خاص و منحصر به فردی به نظر بیاید.

حتما بخوانید: همه چیز درباره مبل نئوکلاسیک

چه دکوراسیونی به مبل آوانگارد می‌خورد؟

مبل آوانگارد، ترکیبی از رنگ‌ها و پارچه هایی مختلف می باشد. بنابراین نمی توان آن را در سبک های کلیشه ای مانند کلاسیک و مدرن به کار برد. همان طور که می دانید در سبک کلاسیک، مبلمان با منبت های زیبا و رنگ های ست مورد استفاده قرار می گیرد. هم‌چنین در سبک مدرن نیز اغلب از طیف رنگی خنثی استفاده خواهد شد. بهترین گزینه برای استفاده از مبل آوانگارد، در سبک آوانگارد می باشد. در حقیقت جمع بندی چنین مبلمانی با سایر عناصر آوانگارد به خلق دکوراسیون خاص و جذابی به انجام می رسد.

در نظر داشته باشید برای ست کردن مبلمان سرخابی و کوسن های با تصویر روزنامه، آیا می توان پرده های والان‌دار استفاده کرد؟ طبیعی است که چنین پرده هایی در دکوراسیون کلاسیک جذاب هستند اما در این جا به دلیل استفاده از مبل آوانگارد، باید عناصر دیگر را نیز عناصر خاص و خارج از چهارچوب همیشگی انتخاب نماییم. بنابراین انتخاب پرده هایی ساده با طرح پارچه ی متفاوت احتمالاً ترکیب بهتری را خلق می کند.

مبل آوانگارد

آوانگارد، شاخه‌ای از سبک بوهمین

سبک بوهمین، یکی از سبک هایی هست که به دلیل انتخاب آزادانه رنگ، بسیار نزدیک به آوانگارد نشان داده می شود. در حقیقا فرهنگ آوانگارد را شاخه ای از سبک بوهمین محسوب می شود. به همین دلیل است که افرادی که نمی‌دانند مبل آوانگارد چیست معمولا در تشخیص این مبلمان به شک و تردید دارند.

در سبک بوهمین، سعی بر آن است تا فرهنگ را به عناصر دکوراسیون انتقال دهند. در این سبک، کوسن های مخملی و سوزن دوزی شده، پارچه های آینه کاری شده و هندی، کاسه های عثمانی و ظروف چوبی و مسی و … به کار برده می شود.

در سبک بوهمین نیز مانند آوانگارد، قانون و چهارچوب خاصی استفاده نمی گردد. یعنی تمام عناصری که دوست دارید را می توانید با این دکوراسیون تداخل کنید. اکسسوری های چوب طبیعی، گل ها و گلدان های طبیعی در تعداد زیاد، دیوارکوب‌های روستیک، فرش‌های گلیم شکل و طرح دار، برخی از المان‌هایی هستند که در این سبک، به کار برده می شود.

سخن آخر

آن چه که بیان کردیم، جنبش مبل آوانگارد در دکوراسیون داخلی بود. اگر می خواهید این سبک را در چیدمان فضای خود مورد استفاده قرار دهید، باید بگوییم که انتخاب جسورانه ای داشته اید. شما با این انتخاب می توانید رنگ ها و عناصر متفاوت را به دکور خود دعوت نمایید و یک چیدمان متفاوتی را به وجود بیاورید. چیدمانی که مشابه آن جایی دیده نشده است.

از به کارگیری عناصر متفاوت و رنگ های جدید غافل نشوید. به عنوان مثال می‌توانید از رنگ‌های شاد و جذاب مانند سرخابی و زرد برای مبلمان آوانگارد خود استفاده نمایید. در حالی‌که دیوارها را با پوسترهای سیاه و سفید پوشانده‌اید. بهتر است چیدمان را از فضاهای کوچک‌تر شروع کنید. تابلوهایی با رنگ زنده، عناصر دکوراتیو بزرگ و مجسمه‌های متفاوت می‌تواند در تکمیل دکور آوانگارد به شما کمک کند. در نهایت این را به خاطر داشته باشید که در انتخاب وسایل برای این سبک، محدود نیستید. بهتر است از المان‌های منحصر به فرد استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *